Opel_Vivaro_Commercial_Exterior_View_768x432_12_SF_cvra13_e01_071

Samochody dostawcze w leasingu

Często słyszy się, że jakiś przedsiębiorca „wziął auto w leasing” albo „ma auto na firmę”. Na pewno każdy z nas nie raz i nie dwa zastanawiał się o co właściwie chodzi. Leasing to nic innego jak swego rodzaju wynajęcie auta za opłatą. Zawiera się umowę z finansującym, czyli dealerem auta, która oznacza prawo do korzystania z auta za opłatą ratalną przez określony czasu. Taki dealer opla bardzo chwali sobie klientów, którzy „biorą auta w leasing”, to bardzo korzystna umowa dla obydwu stron.

Jakie są plusy leasingu? Po pierwsze, nie trzeba angażować dużo własnego kapitału. Po drugie, przesiębiorcy mogą rozliczyć podatek VAT z umowy leasingowej. Po trzecie, leasing optymalizuje obciążenia podatkowe, chodzi tutaj o tak zwaną tarczę podatkową. W leasing można wziąć zarówno auto osobowe, jak i samochody dostawcze. To świetna opcja dla firm przewozowych, przeprowadzkowych czy innych transportowych. Nowe samochody dostawcze to zupełnie inne możliwości rozwoju firmy. Wielu przedsiębiorców decyduje się na leasing auto dostawczych ze względu na to, że normalnie nowe auta są bardzo drogie, a używane nie zawsze spełniają wymagania.Opel_Vivaro_Commercial_Exterior_View_768x432_12_SF_cvra13_e01_071

Często w umowach leasingowych konieczny jest udział poręczyciela, a także towarzystwa ubezpieczeniowego. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie dla obydwu stron zawierających umowę. Zarówno zawarcie, jak i rozwiązanie umowy leasingowej jest związane z kodeksem cywilnym, bo sama umowa leasingowa jest jednym z umownych stosunków cywilnoprawnych. Ciekawostką jest to, że leasing dotyczy nie tylko samochodów, ale ogólnie rzeczy, które można udostępniać, natomiast najczęściej słyszy się właśnie o leasingach samochodowych.

Categories: samochody dostawcze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *