Przeglądy samochodów dostawczych

Wykonywanie przeglądów technicznych jest obowiązkiem każdego posiadacza samochodu. Warto, by przeprowadzać je regularnie i za każdym razem, gdy pojazd zaczyna wzbudzać podejrzenia nieprawidłowego działania.
Samochody dostawcze są szczególnie narażone na usterki, głównie z powodu ich wysokiej eksploatacji. Często zdarza się, że auto musi trafiać do warsztatu nie raz w roku, ale raz w miesiącu, by wymienić płyny samochodowe oraz zużywające się elementy. I tak, olej silnikowy należy wymieniać co ok. 15 tysięcy kilometrów, filtr powietrza co 20, a klocki hamulcowe co 30 tysięcy przejechanych kilometrów. Niezbędnych napraw, tak samo jak całościowego przeglądu, może dokonać każdy autoryzowany serwis danej marki. Już podczas zakupu samochodu, warto zaznajomić się z lokalizacją najbliższych zatwierdzonych przez producenta warsztatów. Serwis Opla można znaleźć w każdym większym miasteczku, kiedy znalezienie warsztatu obsługującego Saaba czy Dacię może już być problematyczne.

Wszystko zależy od stopnia eksploatacji samochodu, a także od tras, które pokonuje. Poruszanie się po mieście powoduje większe zużycie jednych elementów w stosunku do innych. Niestety, bardzo często zaniedbuje się wykonywanie tych drobnych napraw i przeglądów technicznych. Jest to błąd, gdyż tylko ich regularne przeprowadzanie da gwarancję bezpiecznej jazdy.

Categories: Ople