Opel_Vivaro_Commercial_Exterior_View_768x432_12_SF_cvra13_e01_071

Polski zakład produkcyjny Opla

Nie każdy wie czym też jest General Motors Manufacturing Poland. Ta angielskojęzyczna nazwa odnosi się do amerykańskiej spółki motoryzacyjnej, w tym konkretnym przypadku z siedzibą w Gliwicach. Spółka ta na terenie kraju działa już od 1998 roku. Produkowane są tu samochody niemieckiego Opla. Inwestorem jest w tym przypadku General Motors. Przedsiębiorstwo znane kiedyś jako Opel Polska trudni się ciągle produkcją kilku modeli Opla. Te obecne to Astra J, Astra K i Cascada.

Przedsiębiorstwo określane też skrótem GMMP to jeden z najlepszych zakładów pod względem jakości produkcji w Europie, jeśli to chodzi o ten konkretny koncern. Możliwa zatem jest tu sprzedaż nowych samochodów przeważnie Opla, ponieważ w niewielkiej ilości można jeszcze wspomnieć o marce Buick. Gliwicka spółka jest bez wątpienia firmą z tradycjami, stale się rozwijającą i będącą na czasie, o czym świadczy fakt, że stawia się tu na produkcję najmowych modeli niemieckich pojazdów Opla. Oczywistym jest również fakt, że polski oddział nie jest takim jedynym zarówno w Europie, jak i na innych kontynentach. Obecnie można mówić o sprzedaży aut z roczników od 2011 do 2015 roku. W ich skład wchodzą hatchbacki, sedany, jak również niektóre samochody tuningowane.

Oczywistym jest, że możliwy jest też zakup części do Opla, tak tych drobniejszych, jak i tak zaawansowanych, jak silniki. W kraju nad Wisłą jest wiele serwisów i warsztatów świadczących usługi odnośnie naprawy, modernizacji, czy w końcu kontroli pojazdów uważanych za jedne z najbardziej klasowych na Starym Kontynencie. Warto jeszcze dodać, że firmy zachodnie produkujące pojazdy Opla mają w swej ofercie także znakomite jednostki dostawcze i transportowe.

Categories: Samochody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *