speed-1249610_960_720

Opel – szlagier niemieckiego producenta

Warto się pokusić o stwierdzenie, iż Opel jest chyba jedną z najbardziej rozpoznawalnych przez społeczeństwo marek samochodowych na świecie. Któż z nas nie kojarzy popularnego logo charakterystycznej błyskawicy, ulokowanej w centralnej części okręgu? Chyba nie ma wśród nas nikogo takiego!

Co ciekawe początek działalności firmy wcale nie był związany z motoryzacją. Właściciel i jednocześnie założyciel marki – Adam Opel, promocję firmy rozpoczął od zbudowania maszyny do szycia. Następnie, po szybkim sukcesie tego urządzenia i ulokowania zakładu na wysokim miejscu w randze producentów owych maszyn, przyszedł czas na produkcję rowerów.

Dopiero po śmierci założyciela marki, jego synowie postanowili zająć się branżą motoryzacyjną. Od tego czasu, powstało wiele flagowych modeli tego producenta, takich jak Kadett, Vectra, czy Omega. W pewnym okresie, samochody Opel niemalże zdominowały rynek samochodów osobowych i nie tylko. Wielu z nas jeździło, lub jeździ pojazdem pochodzącym z fabryki tego ogromnego koncernu. Widać to chociażby wpatrując się w ruch uliczny, na naszych krajowych drogach.

Obecnie salon Opla znajduje się w wielu krajach na świecie, np. w Krakowie Auto Center i nie ma problemu z dokonaniem zakupu nawet najnowszego modelu. Takiej popularności marki na świecie, pewno nie spodziewałby się jej założyciel przed laty.

Categories: Ople, Samochody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *