Opel jako pomoc dla dostaw

Największym samochodem dostawczym Opla jest model Movano. Charakterystyczny jest dla tego pojazdu podniesiony nieco dach, dzięki czemu zyskuje na tym przestrzeń ładunkowa. Samochód ten jest furgonetką. Wyróżnić tu można modele A i B. To co jest tu ciekawe, to na pewno fakt, że pojazd ten nie składa się wyłącznie z komponentów należących do przedsiębiorstwa Opel. Rama pojazdu pochodzi od francuskiego Renault. Z tego wynika, że Movano jest podobne do francuskich samochodów dostawczych i tak jak one produkowane jest we francuskiej Batilly. Jest to o tyle istotne, że mowa tu o samochodzie niemieckim.

Samochody dostawcze marki Opel w odsłonie Movano to pojazdy zdolne przewieźć maksymalnie 3,5 tony ładunku. Obecnie częściej się mówi o Oplu Movano B, którego to produkcję rozpoczęto w 2010 roku. Jego poprzednik, a zatem Opel Movano A produkowany był do momentu wprowadzenia na rynek jego nowszego odpowiednika. Zatem w przypadku starszego modelu mowa jest o używanych, ale i tańszych samochodach. Warto tu nadmienić, że pierwowzór poddawany był liftingowi, dzięki czemu zyskał na parametrach, ale to nie wystarczyło w stosunku do wersji nowszej. Wśród zalet odnośnie modelu B warto nadmienić, że jest on o wiele większy od swojego poprzednika. Ponadto jego specyfikacja jest na tyle dobra, że okazuje się być konkurencyjną w zestawieniu z wieloma innymi markami samochodów dostawczych.

Jak jest to w przypadku wielu modeli, charakteryzują się one różnymi odmianami. Movano B to 7 różnych samochodów, gdzie różnice są widoczne albo w długości, albo wysokości karoserii. Pojazd ten uznawany jest za bliźniaczy model Renault Master III, co jednak nie powinno dziwić, z racji współpracy obu producentów.

Categories: Samochody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *